• https://www.facebook.com/hamitkaracom
  • https://www.twitter.com/hmtkr
  • https://www.instagram.com/hamitkaracom

  Hamit KARA        

  Ecdada Mektup
       

        Şanlı Devletimin Kahraman Ordusunun Aziz şehidine selam olsun, Sana olan minnettarlığımdan Sana nasıl
  hitap edeceğimden acze düşüyorum kıymetli Dedem, Şehidim, Mehmedim.
   
  ...

        Evet, canı veren Allah,yaşamak hevesini veren Rabbim, hayat nimetini bahşeden Rabb-i Rahimimdir fakat

  tıpkı kâinatı o Zat-ı Pak’ın ( S.A.V) yüzü suyu hürmetine yarattığı gibi bunimetlerimizin de bize ulaşmasına Siz Aziz şühedayı vesile kılmış,

  makamınızı Nebiler, Salihler ile birlikte Arş-ı Alada hazır etmiştir.

         Şüphesiz siz can paha bir fedakârlıkta bulunarak bu makama eriştiniz lakin bize de bu şerefle şereflenen torunlar

  olmayı miras bıraktınız. Öyle bir miras ki uğrunda Cihan devletlerinin servetleri dahi kifayet etmez.

         Dedem, biz bu vatanda hayatımızı devam ettirelim, namusumuzu pak şekilde koruyalım, dinimizi ihya, dilimizi serfiraz edelim diye çabaladın,

   savaştın ve şehadete yürüdün.

        Dedem sana dualar okuyacak, namını yürütecek, mirasını yüceltip nesl- i atiye tevdi edecek evlatların da bu Kutlu Vatanda yetişiyor seni takip ediyor.

         Şehidim, o mükâfat öyle yücedir ki ona nail olmak, o makama çıkmak, Dergâh ı ilahiye o unvan ile varmak için Bedir’in aslanları nasıl mücadele verdiyse; Sultan Fatih’in kahramanları, Selahaddin’in şanlı ordusu, Alparslan’ın yiğitleri ve dahi Sizler de; İstanbul’da, Kudüs’te, Malazgirt’te, Çanakkale’de aynı şevk ile aynı arzu ile aynı kıyam ile Önce Rabbime rızası için sonra da kahpe düşmana da geçit vermeyeceğinizi gösterdiniz. Ve dahi biz de sizlerin bu şerefli ve onur verici mirasınızı ibka için; ilim, irfan, fen ile hatta çarpışmak ve canımız pahasına da olsa nesl-i atiye, Asım’ın nesline, bu kahraman Milletin kahraman evladına göstereceğiz, öğreteceğiz.

        Mehmedim, biliyor musun öyle bir kahramanlık misalisin ki, Zat-ı Muhterem’in (S.A.V) sana tevdi ettiği Adını bugün artık torunların, torunları ve de torunlarının torunları kullanmakta ve de kullanacaklar. Bu evveli: ulviyet, azamet, ihtişam olan adın, sizler ile şan, kahramanlık, yiğitlik ve bizler ile de adalet, nedamet, kardeşlik sıfatları ile bu Vatanın kahraman nesline bizden- fedakârlığı (sizlerin fedakârlığı yanında bizlerin yaptıkların lambanın güneş ile mukayesesi kadar olur) az fakat samimiyeti çok olan-  bir miras olarak bırakmaya gayret ediyoruz ve edeceğiz.

   Allah sizden razı olsun ki bugün bu Vatan topraklarında: Dinimin, ezanı; Dilimin, kelamı; Sevdamın, türküsü okunuyor, konuşuluyor, söyleniyor.

   Herhangi bir bey...

    
  1564 kez okundu

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın