• https://www.facebook.com/hamitkaracom
  • https://www.twitter.com/hmtkr

  Hamit KARA        

  Türkiye ve İstanbul'un Nüfusu
  İçinde Bulunduğumuz Kalabalıklar.
  Dünya’da ve Türkiye’de Üniversitelerimiz
  Rakamsal Büyüklük Yeterli midir?
  Prof. Schwab ve Dördüncü Sanayi Devrimi
  Tasarlanan Gelecekteki Yerimiz...
  Markalar ve Tüketim Alışkanlıkları
  Tüketirken Tükeniyor Muyuz Sorusuna Cevap!

  Anasayfa

  Bir devlette dikey yükselmeler aynı odakta toplanırsa orada demokratik olmayan işler dönüyor demektir.
  Yeni hayaller ile başladı yeni hayat umutları, Zorluklar ile geçiştirilen bir gençliğin ertesinde, Artık ortadasın ömrünün; geride zorluklar, beride sıkıntılar, Nasıl olur ümitvar olmak, her meçhuliyet yeni haller ve korkular getirince,
  30.09.2016
  03.08.2016
  Her fert kendi meşrebine uygun bir program ararken; mide bunaltıcı olaylara rastlar...
  Evet çocuğunun, okulda arkadaşları kullanıyor diye boyunun otuzda biri boyutunda kocaman ekranlı küçücük hücreye ihtiyacı olduğu bilincindeki anneye, babaya sesleniyorum biz böyle fütursuzca ve bilinçsizce onlara iyilik ettiğimizi düşündükçe
  02.05.2016
  07.08.2015
  Politikacılarımızın halkın iradesini esir aldıkları düşüncesi gün geçtikçe zihnimde mantıki burhanlar ile yer ediniyor zira ikisi tatsız bir münakaşaya girseler, ülkenin en ücra köyünde bunları destekleyen iki kardeş aynı münakaşanın mislini yapar olmuşlar.
  Harvard Üniversitesi’nden psikolog Dr. Martha Stout, The Sociopath Nex Door (Yanı Başınızdaki Sosyopat) isimli kitabında bir sosyopatı ele veren 10 işareti açıkladı.
  10.07.2015
  26.05.2015
   2 

  Bu sitede amaç şahsıma ait her türlü çalışmanın, bir şekilde hayatıma dahil olan ya da olmak niyetinde olanların bilgisine ve kullanımına sunulmasıdır.

  Hamit KARA-Tatvan
   hamit kara

         
  Hamit Kara denince merak eden ve buna münhasır web taraması yapan kişilerde hoş bir izlenim ve iyi bir etki bırakmaktır. Temennim beğeni ile ayrılmanız ve tabi eksiklerimi bana yazmanızdır.

  Yazılarımda eskilerin deyişi ile 'mahlas' olarak değil de sadece bir tevazu ve mahfiyet nişanı olarak 'herhangi bir bey' ifadesini kullanıyorum. Bana ait olmayan, şahsımın, dimağımın eseri olmayan yazılar ve notlar için müelliflerinin namlarını ve adlarını kullanıyorum, siz değerli dostlarımın bilgisine sunarım.

  Hamit KARA-Tatvan
   hamit kara

       
  Ve tabi bir birey olarak toplumsal olaylara yaklaşımım, hayata bakışım, fikirlerim ve dahi yaşantımdan kesitler paylaşmak vesilesi ile, içerikleri ve fotoğrafları tamamen tarafımdan hazırlanan bu sayfayı yayımlıyorum.  
         

  Yaşadığım yerler, mekanlar; haz ve lezzet aldığım güzellikler ve işler ile ilgili çeşitli paylaşımlarım olmaktadır.

  Amaç hasıl olunca ben de mutluluk duyuyorum...